Mycie silnika

Mycie komory silnika

Komora silnika jest również częścią samochodu i podobnie jak wnętrze, bagażnik, czy podwozie powinna zostać umyta podczas przeprowadzania pełnego czyszczenia i zabezpieczenia pojazdu (auto-detailingu).

Poza walorami estetycznymi istnieją również ważne praktyczno – techniczne przesłanki do przeprowadzenia mycia silnika. Silnik warto umyć przed wizytą w warsztacie, tak aby podczas rozbiórki brud na zewnętrznych elementach nie dostał się do środka układu. W przypadku występowania wycieków płynów eksploatacyjnych lub oleju można zastosować pełne mycie silnika, aby znaleźć źródło wycieku.

Wreszcie kwestia dotycząca praktycznie każdego kierowcy. Czysta komora silnika zabezpieczy nas przed zabrudzeniem rąk i ubrania podczas sprawdzania poziomu oleju lub uzupełniania płynu do spryskiwaczy.

Mycie silnika przed wizytą w warsztacie samochodowym

Najbezpieczniejszy sposób na umycie komory silnika.

Sucha para zawiera jedynie 5-6% wody. Jest uznawana za najbezpieczniejszą metodę czyszczenia urządzeń wrażliwych na wilgotność – takich jak silnik, przewody elektryczne czy tablice sterujące.

Ciśnienie pary u wylotu dyszy waha się w granicach 6 -10 atmosfer. Jest to wystarczające do usunięcia nawet trudnego brudu. Jednocześnie jest na tyle niskie, że jest całkowicie bezpieczne nawet dla bardzo delikatnych układów.

Używamy minimalnej ilości detergentów, a wszystkie detale czyszczone są ręcznie. Mycie silnika kończy się konserwacją elementów wymagających zabezpieczenia. Celem konserwacji jest przedłużenie żywotności zabezpieczanych elementów, ochrona przed ponownym, szybkim przywieraniem brudu, a także poprawa wyglądu konserwowanych elementów.

Mycie silnika - myjnia parowa

Cennik

Mycie silnika od góry

Małe auto

80 zł

Samochody średnie - kompakty

80 zł

Limuzyny, kombi i sportowe

80 zł

SUVy i Vany

80 zł

30 min.

Mycie silnika od dołu

Małe auto

90 zł

Samochody średnie - kompakty

90 zł

Limuzyny, kombi i sportowe

90 zł

SUVy i Vany

90 zł

30 min.

Telefon 12 423 55 55

Zarezerwuj termin:

12 423 55 55

12 656 52 52